Zmień język Zmień język

Sprawdź na GG gdzie jest Twoja paczka z Allegro

Nie pomożemy Ci namierzyć żony lub dziewczyny, jak już przepadnie na zakupach w centrum handlowym, ale za to dokładnie wiemy, gdzie jest Twoja paczka z Allegro. Poprzez Gadu-Gadu możesz sprawdzić jej aktualny status: gdzie jest, kiedy do Ciebie trafi i czy nie zabawiła w jednym miejscu zbyt długo! Przydatne, prawda? :)

Lubisz wiedzieć, co dzieje się z wysłaną do Ciebie paczką? Przesyłki dostarczane przez InPost można śledzić teraz przez komunikator Gadu-Gadu. Jest to nowa usługa, dzięki której w każdym momencie kupujący może sprawdzić status swojej przesyłki.

Aby dostawać przez Gadu-Gadu powiadomienia o każdej zmianie statusu przesyłki należy:

  1. Połączyć swoje konto Allegro z Gadu-Gadu - wpisać numer GG w ustawieniach konta Allegro, zaznaczyć informowanie o statusach paczek w ustawieniach powiadomień i dołączyć numer GG Allegro - GG: 600 do listy kontaktów w komunikatorze.
  2. Po zakupie kliknąć w Płacę i wybrać sposób zapłaty i dostawy. Utworzona zostanie wówczas karta płatności, na której sprzedający będzie mógł podać numer paczki. Kiedy to zrobi, informacje o jej statusie będą przekazywane na numer Gadu-Gadu śledzącego drogę paczki (kupującego).

Zapytaj Gadu-Gadu, gdzie jest Twoja paczka

Nawet jeśli transakcja nie ma karty płatności albo sprzedawca nie wpisał na niej numeru przesyłki, kupujący może dowiedzieć się, gdzie jest paczka. Należy wtedy:

  1. Zapytać sprzedającego o numer przesyłki.
  2. Dodać numer GG Allegro - GG: 600 - do listy kontaktów w swoim komunikatorze.
  3. Na ten numer wysłać wiadomość z hasłem „paczka”, nazwą przewoźnika i numerem paczki (np. „paczka InPost 672269086102819029900009”).
  4. W odpowiedzi znajdzie się informacja o aktualnym statusie przesyłki.
Google+